Aktuality

14767229-cheerful-smiling-child-at-the-blackboard-school-concept.jpg

Prvé predzápisové stretnutie do našej Malotriedky sa koná tento piatok 19.7.2013

Občianske združenie Modrá Sova, o.z. spúšťa v spolupráci so Školou Fantázia ako odborným garantom projekt Malotriedka - malá škola s veľkým významom.

Cieľom projektu je zastrešiť rodiny s deťmi na individuálnom, resp.domácom vzdelávaní, a sprostredkúvať primárne vzdelávanie 1. stupňa.Vzdelávanie prebieha dennou formou prostredníctvom pedagógov a vychovávateľov v malom vekovo zmiešanom kolektíve.

 V školskom roku 2013/14 otvárame v Stupave zmiešanú triedu 1. a 2. ročníka - Sovičky pod vedením triednej učiteľky Mgr. Eleny Bakošovej.

Trieda Sovičky je veľmi vhodná aj pre prváčikov, ktorí potrebujú individuálne tempo a pre žiakov, ktorí sú zaradení do nultého ročníka. Zápisy trvajú do 15. augusta!

Vyjadrenie z inej školy o prijatí nie je prekážkou v zápise aj u nás v Malotriedke. Rozhodujúce bude,kam žiačik nastúpi v septembri.

 Prestup zo školy, kde je oficiálne zapísané Vaše dieťa, do našej Malotriedky sa dá zrealizovať veľmi jednoducho a to kedykoľvek počas celého školského roka. Presný postup Vám radi vysvetlíme na osobnom stretnutí.

Prvé predzápisové stretnutie s triednou učiteľkou Mgr.Elenou Bakošovou sa bude konať 19.7.2013 o 18:00 v priestoroch občianskeho združenie Modrá sova, o.z. na Novej ulici 93 v Stupave.

 Podrobné informácie na tel. čísle 0903 255 340 alebo (už onedlho) na webe www.malotriedka.sk
 

farebne-potraviny.jpg

II.  stretnutie záujemcov o členstvo v potravinovej banke

Komunitné centrum, Nová ulica 93 v Stupave dňa 2.12. 2012, o 16:00

Iniciátorom stretnutia je občianske združenie Modrá Sova, o.z., ktoré vám predstaví 1. konkrétnu myšlienku realizácie PB v Stupave. Pozvanie prijala aj bývalá správkyňa potravinovej banky Zuzana Jurkovičová. Odporúčame vopred preštudovať a pripraviť si prípadné otázky.
Info: 0901 775 888 

hlada sa ucitel.jpgHľadáme vychovávateľa !!!

Jadierko hľadá vychovávateľa na samostatnú prácu s deťmi v lesnej škôlke!Podmienkou je prax a osobná motivácia, vzťah k prírode a pozitívne myslenie. Ponúkame skvelú prácu na 6 hodinový úväzok s možnosťou pracovať doobeda, alebo poobede, taktiež možnosť absolvovať ďalšie vzdelávanie a kvalitné ohodnotenie! Nástup dec/jan. Svoje životopisy zasielajte na email: info@jadierko.sk alebo telefonujte: 0901 775 888

foto4.JPG

Jadierko od septembra príjma detičky vo veku od 3 do 6 rokov na     denný pobyt

Výhody:        
•    celodenná alebo poldenná dochádzka
•    minikolektív - nízka chorobnosť
•    zdravá strava
•    denný pobyt vonku
•    bilingválne prostredie

Podrobné informácie najdete na našich strankach www.jadierko.sk

 

foto2.jpgMáme stále voľné miesta v skupinových anglických kurzoch!!!

Jazyková škola Blue Owl ponúka skupinové kurzy anglického jazyka pre dospelých. Kurzy sú už rozbehnuté, ale keďže sa otvárajú priebežne počas celého roka, stále je možnosť prihlásiť sa. Máme ešte voľné miesta. Viac informácií  TU.

 

foto3.JPGDenný letný tábor v Jadierku pre deti od 3 do 8 rokov aj v auguste!

Aktivity prebiehajú vonku za každého počasia. Deti čaká stavanie bunkra, lovenie rýb udicou, stretnutie s koníkom, opekačka, divadlo, spievanie, kruhové hry, veľa tvorenia aj rozprávok. Používame prírodné materiály ako drevo, hlina, tráva, kameň, voda, akvarelové farby s prírodnými pigmentmi, pastely a bloky z včelieho vosku, ovčiu vlnu... aj náradie, laná, lopatky, pílky, sieťky na vodný hmyz, lupy, zrkadielka, ďalekohľad, a iné.
Deti sa u nás zaručene nenudia!  Cena za celodenný pobyt so stravou na týždeň je 80,-!!!
Bližie informácie osobne, alebo na tel. čísle 0901 775 888

 

foto1.JPG

Workshop: Výroba drevených hračiek

Lesný klub Jadierko organizoval dňa 7. júna 2012 tvorivé popoludnie v prírode. Stretlo sa na ňom niekoľko rodín s deťmi, pre ktoré sa rodičia rozhodli vlastnoručne vyrobiť originálne drevené hračky. Stretnutím nás viedol skúsený výtvarník a učiteľ Ján Glemba, ktorý nám vysvetlil ako deti vnímajú hračky ako na ne vplývajú. Hračky, ktoré sme spoločne tvorili boli veľmi jednoduché a skutočne podnecovali detskú fantáziu.
Obyčajné konáriky sa len za pomoci nožíka a farieb razom zmenili na jašteričky, tulene, krokodíly, škriatkov, lietadlá...ba dokonca aj žeriav sa podarilo zostrojiť.
Tento typ hračiek nemôže svojim prevedením konkurovať dokonalým hračkám z obchodu, avšak to, že sa deti môžu zapojiť do výroby im pridáva na hodnote. To sú podstatné momenty, ktoré si nesieme často celý život.
Stretnutie sme ukončili výstavkou, po ktorej si každé dieťa nieslo domov novú hračku.
Veríme, že sa mám v Jadierku podarí pripraviť ešte mnoho takýchto podnetných stretnutí rodín s deťmi. Už teraz sa tešíme :o)